close
تبلیغات در اینترنت
حيرت غربی ها از توانايي هکر های ایرانی
loading...

آموزش برنامه نویسی

نام ارتش سايبري ايران زماني بر سر زبان ها افتاد كه در اولين حمله سايت توئيتر را مورد حمله قرار داد و در پيامي كه در سايت قرار داده بود، از حمايت از اغتشاش در ايران توسط توئيتر انتقاد كرده بود. در پيام هكرها آمده بود: "آمريكا فكر مي‎كند كه دارد اينترنت را با دسترسي‎اش كنترل و مديريت مي‎كند، اما اين طور نيست؛ اين ما هستيم كه اينترنت را با قدرت مان كنترل و مديريت مي‎كنيم. بنابراين، سعي نكنيد مردم ايران را تحريك كنيد كه… " سايت اصلي فتنه هك مي شوند پس از اين سايت نوبت…

Admin بازدید : 852 پنجشنبه 26 آبان 1390 نظرات ()


نام ارتش سايبري ايران زماني بر سر زبان ها افتاد كه در اولين حمله سايت توئيتر را مورد حمله قرار داد و در پيامي كه در سايت قرار داده بود، از حمايت از اغتشاش در ايران توسط توئيتر انتقاد كرده بود.
در پيام هكرها آمده بود: "آمريكا فكر مي‎كند كه دارد اينترنت را با دسترسي‎اش كنترل و مديريت مي‎كند، اما اين طور نيست؛ اين ما هستيم كه اينترنت را با قدرت مان كنترل و مديريت مي‎كنيم. بنابراين، سعي نكنيد مردم ايران را تحريك كنيد كه… "

سايت اصلي فتنه هك مي شوند
پس از اين سايت نوبت به موج كمپ رسيد تا دامنه ي آن در اختيار ارتش سايبري ايران قرار گيرد. در اولين عكس العمل ها هك موج سبزآزادي با موضوع دستگيري ها گره خورد. برخي گفتند كه هكي انجام نشده استو تنها مدير اين سايت دستگير شده است.
اما به روز رساني مجدد سايت و خداحافظي تيم فعال آن، اين گمانه هم باطل شد. برخي از دوستان در فرندفيد مي گفتند كه مدير موج سبز آزادي فاطمه شمس است كه البته خارج از ايران ساكن است. از اين جهت احتمال ارتباط بين دستگيري ها و هك شدن دامنه ي موج كمپ منتفي است.

جستجوگر چيني شكست
جستجوگر چيني بايدو هدف ديگري بود كه ارتش سايبري ايران آن را از كار انداخت. اين عمل موجي از سئوالات را درباره ي انگيزه ي هكرها ايجاد كرد. اما برخي گمانه زني ها از قدرت نمايي ارتش سايبري حكايت مي كرد.
دامنه فيس بوك دات نت هم همزمان با بايدو مورد حمله قرار گرفت و هكرها با ورود به سرور فيس بوك صفحه ي اول آن را تغيير دادند. هرچند دامنه فيس بوك دات نت فعال نيست، اما باتوجه به اين كه با سايت اصلي روي يك سرور قرار دارند، بار ديگر قدرت ارتش سايبري ايران را نشان داد.

وقتي سازگارا ضايع مي شود
محسن سازگارا (ضد انقلاب فراري) كه همكار سيا محسوب مي شود در برنامه اي از راه هاي مقابله با هكرهاي ارتش سايبري سخن گفت و يك روز بعد، سايت او مورد حمله قرار گرفت.
هكرها با طعنه خطاب به او نوشته بودند كه به جاي حرف زدن، اگر عرضه دارد، از هك شدن سايت خودش جلوگيري كند! علاوه بر سايت سازگارا، فيلم هاي يوتيوب او نيز پاك شد.
وي در اين فيلم ها به شيوه هاي عملياتي عليه حكومت اشاره مي كرد و زمينه هاي آشوب را فراهم مي كرد.
سايت ديگري كه توسط اين ارتش هك شد، سايتك بود. اين سايت اگرچه شاخص نبود، اما در جرگه سايت هاي جريان آشوب به شمار مي رفت.

راديو زمانه خاموش شد
راديو زمانه در 10 بهمن 1388 هك شد. در صفحه نخست آن، تصويري منقش به پرچم جمهوري اسلامي ايران و عبارت هاي "ياحسين (ع) " و "خليج فارس " نوشته شد و در پيامي نوشت: "ارتش سايبري ايران به تمام مزدوران وطن فروش هشدار مي دهد كه در دامان اربابان خود نيز آن ها را راحت نمي گذارد. "
فريد حائري نژاد سردبير راديو زمانه در گفت وگو با بي.بي.سي تصريح كرد: حمله كنندگان تلاش كرده اند به داخل "سرور " اين سايت نفوذ كنند. آنها توانستند وارد حساب كاربري سايت شوند و حتي به داخل ايميل هاي صاحبان حساب هاي كاربري نفوذ كرده اند؛ آنها تلاش كردند اطلاعات افراد در تماس با سايت را هم به دست بياورند.
وي همچنين به دويچه وله گفت: حمله كنندگان اول به سرور ما حمله كردند و پس از آن وارد ايميل اكانت ما شدند و آخر سر دومين ما را تغيير دادند. حمله كنندگان كساني هستند كه چند هفته قبل به تويتر ضربه زدند.
راديو زمانه از وابستگان به خانه آزادي در آمريكاست كه با حمايت هلندي ها در آمستردام تشكيل شده است.

خبرنامه اميركبير
17 بهمن خبرنامه اميركبير هك شد.
در صفحه نخست آن، اين بار تصويري منقش به پرچم ياحسين (ع) و "فإن حزب الله هم الغالبون " جاي گرفت. در بخش انتهايي اين تصوير، شعر زير درج شده بود:
"اگر فرمان دهد رهبر، بتازيم
اگر او خواهد از ما، سر ببازيم
اگر صبر و قرار از ما بخواهد
بنشينيم و بسوزيم و بسازيم "

به احترام رفراندوم مردم
موج بعدي هك در 23 بهمن رخ داد. سايت هاي جرس، تحول سبز و كلمه توسط هكرها مورد حمله قرار گرفت. اما اين بار آرم تازه اي را براي اين ارتش در نظر گرفته بودند: علامت اكسپلورر به همراه يك اسلحه كلاشينكف كه روي آن صفر و يك هايي ديده مي شود.
در پيام منتشر شده توسط ارتش سايبري آمده است كه اين سايت به احترام رفراندم 22 بهمن هك شده است.

گمانه زني ها درباره هويت ارتش سايبري
برخي گانه زني ها از ارتباط مركز مبارزه با جرائم سازمان يافته سپاه با اين گروه خبر مي دهد. نام اين مركز زماني بر سر زبان ها افتاد كه شبكه اي از مديران سايت هاي غيراخلاقي فارسي دستگير شدند و در يك برنامه ي تلويزيوني از آنها اعتراف گرفته شد.
شيوه ي كشف اين شبكه و دستگيري اين افراد (به خصوص كه بخشي از اين شبكه خارج از ايران بودند) باعث شد تا شوك جدي به فعالان مجازي وارد شود كه سپاه بر فضاي اينترنت تسلط كامل دارد. همان زمان سايت هاي ضدانقلاب اعلام كردند كه دستگيري پرنوگراف ها در حقيقت زنگ خطري براي كساني است كه اينترنت را فضاي باز و ناشناسي مي خواهند كه مقاصد خود را پيگيري كنند.

متهم رديف اول: روسيه
برخي هم از هكرهاي اجاره اي سخن گفتند. به خصوص انگشت اتهام اين بار نيز به سمت هكرهاي روسي نشانه رفت. اين گمانه با نشانه شناسي طرح هايي كه ارتش سايبر ايران منتشر كرده است تقويت شد. وجود ستاره سرخ در صفحه نخست توئيتر باعث شد نام روسيه در صدر قرار گيرد. اما نكته اين است كه مگر نه اين كه ستاره سرخ روسي كه از آن سخن مي گويند، توپر است؟

من يك نفرم؛ با قدرت يك ارتش
اختر قاسمي از همكاران راديو زمانه هم با اشاره به اختلال چند روز اخير اين سايت اعلام كرد: از اون جايي كه همكاران زمانه اميد به درست شدن آن داشتند متاسفانه خبر هك كامل را با تامل و با كمي صبر به ديگر همكاران دادند به طوري كه خود من با ايميل هك شده يكي از همكاران مدتي در چت بودم بدون اينكه متوجه شده باشم كه كسي كه با من صحبت مي كند يك هكر است.
بعد از مشخص شدن اينكه فرد مخاطب من هكر است از او پرسيدم كه "چرا اين كار را انجام مي دهند و هدفشان چيست؟ او گفت اولاً من يك نفرم و به اندازه يك ارتش كار مي كنم و اسمم ارتش است. من يك جوان عادي و متخصص كامپيوتر هستم. بي.بي.سي و صداي آمريكا و زمانه كه تبليغي نمي گيرند و درآمدي ندارند، معلوم است كه از كجا تامين مي شوند و از براندازي حرف مي زنند. " از او پرسيدم چند سال داري، پاسخ داد 21 سال. او گفت ما نمي گذاريم كشورمان را "ري ست " كنيد.

زير مجموعه پدافند سايبري سپاه
اما فرورتيش رضوانيه (طنزپرداز) در روزآنلاين داستان را جور ديگري روايت مي كند:
طرح تشكيل ارتش سايبري ايران از سال 84 در سپاه پاسداران مطرح شده بود، امابا افزايش تبليغات عليه دولت نهم در اجراي آن تسريع به عمل آمد. مدتي بعد گروهي بسيار وسيع تشكيل شد كه تعداد اعضاي آن از چند نام بسيار فراتر مي رود. واحد جذب نيروي انساني ارتش سايبري به اين ترتيب عمل مي كند كه تيم هاي ويژه اي پس از شناسايي هكرهاي حرفه اي، با آن ها تماس گرفته و تهديد مي كنند در صورتي كه همكاري نكنند، روانه زندان خواهند شد.
سطح ارتباط و اطلاعات افراد تا حدي كنترل شده است كه حتي بيشتر اعضاي گروه هنوز از همكاري خود با ارتش سايبري اطلاعي ندارند. با توجه به استفاده از نخبه ها، سطح علمي ارتش سايبري با توجه به سابقه فعاليت بالاي نفوذگران در ايران بسيار بالاست و قدرت اين ارتش با توجه به هدف آن، قابل مقايسه با گروه هاي مشابهي است كه در سازمان هاي اطلاعاتي آمريكا و اسرائيل فعاليت مي كنند. گفتني است "مركز مبارزه با جرائم سازمان يافته سايبري " (پدافند سايبري سپاه) از همين افراد تشكيل شده است.
البته به نظر مي رسد كه فرورتيش رضوانيه به جاي اين گمانه زني ها، در همان تخصص اصلي خود (طنزنويسي) فعاليت كند موفق تر است!

اطلاعات فني از سايت ارتش سايبري
دامنه سايت ارتش سايبري ايران به صورت قانوني در ياهو به ثبت رسيده است. سرورهاي آن در خارج از كشور قرار دارد. اما هنوز كسي نتوانسته است سايت آنها را متوقف كند. كل اطلاعاتي كه از اين ارتش موجود است، همين سايت و ايميلي است كه برا ي ارتباط در نظر گرفته اند.
تنها چند روز پيش از تولد ارتش سايبري، مؤسسه "Defense Tech " ايران را جزء پنج كشور داراي قوي ترين نيروي سايبري معرفي كرد.

به گزارش خبرنگار سياسي آتي نيوز، پس از آنكه ارتش سايبري ايران فعاليت خود را در اين عرصه به خوبي آغاز كرده و توانايي خود را در مبارزه و انهدام سايت هاي معاند به رخ كشيد، رسانه ها و كارشناسان غربي نتوانستند اين توانايي را كتمان كنند ولي در عين حال به بيان مطالب غيرواقعي و ترديد در اين توانايي ايران را مطرح كردند.

دويچه وله در گزارشي نوشت: احتمالا ارتش سایبری سپاه پاسداران افرادی خارجی از هکرهای روسی، هندی و چینی هستند که در ازای دریافت مبالغی از ایران، اقدام به هک کردن سایتهای مخالف نظام می کنند.

دویچه وله افزود: نهادهای امنیتی ایران بخش هایی را تاسیس کرده اند که به تولید و یا حذف برخی مطالب در فضای مجازی مشغول هستند . حکومت ایران در مورد توان ارتش سایبری خود تبلیغات
زیادی انجام می دهد در این مورد حتی سریال هایی را منتشر می کند که به ببیندگان خود هشدار می دهد مراقب فعالیت های مجازی خود باشند ماهیت ارتش سایبری چیست و چه قدرتی دارد؟

صداي آلمان آورده است: اولین پیامی که ارتش سایبری ایران در صفحه اینترنتی خود منتشر کرده است چنین می گوید " این پیامی است از سوی ارتش قدرتمند سایبری ایران و هشداری است جدی به تمامی مزدوران و وطن فروشان در فضای سایبر؛ آنهایی که سرویس های بیگانه را مامنی برای خبر پراکنی های خود یافته اند".

دویچه وله افزود: طبق برخی گمانه زنی های دیگر این ارتش بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران محسوب می گردد؟ گرچه در این مورد مدارک و اطلاعات قابل اتکایی وجود ندارد. البته تنها سایتی که سپاه رسما مسئولیت آن را بر عهده گرفته، سایت گرداب وابسته به مرکز جرایم سازمان یافته است این سایت توسط فرمانده پدافند سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راه اندازی شده است.

"آشیانه" از معروف ترین گروه هايی است كه اين رسانه ها از انان ياد كرده اند. گروه آشیانه که در سال 2001 تشکیل شد در ابتدا به عنوان تالار گفت و گوی تخصصی امنیت محسوب می شد.

در گزارش خبرگزاري فارس اعتراف موسسات آمريكايي نيز به اين شكل مطرح شده است: مؤسسه "ديفنس تك" از مؤسسات نظامي و امنيتي ايالات متحده آمريكا با استناد به آمار دريافتي از سازمان اطلاعات آمريكا (CIA)، ايران را جزء 5 كشور داراي قوي ترين نيروي سايبري معرفي كرده و تعداد نيروهاي سايبري سپاه را بيش از 2هزارو 400 نفر به علاوه 12 هزار نيروي ذخيره ـ مردمي ـ تخمين زده است.

همچنين سيا با اذعان به توانايي و ابتكار تيم رصد سايبري سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ضمن اشاره به برخي از مشخصات ارتش سايبر ايران نوشت؛ با اين آمارها مي توان تا حدي توانايي علمي ايران در نبرد سايبري را تخمين زد.

مؤسسه مذكور با تاكيد بر اينكه ارتش سايبر ايران زير مجموعه تيم رصد سايبري سپاه است بودجه اين تيم را 76 ميليون دلار اعلام كرده است.

قابل ذكر است پيش از اين مجله "فارين پاليسي" چاپ آمريكا اقدامات نيروهاي سپاه عليه سايت هاي مستهجن در عرصه سايبر را اقدامي بشردوستانه اعلام كرده بود.

منبع :
www.atynews.com
منبع : www. jahannews.com

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  قالب سایت؟
  بیشتر چه نوع مطالبی رو میپسندید؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 588
 • کل نظرات : 391
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 3327
 • آی پی امروز : 89
 • آی پی دیروز : 81
 • بازدید امروز : 277
 • باردید دیروز : 335
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 9
 • بازدید هفته : 612
 • بازدید ماه : 4,326
 • بازدید سال : 33,799
 • بازدید کلی : 2,034,045