close
تبلیغات در اینترنت
نه فنی ، نه حرفه ای،بغض هر دو
loading...

آموزش برنامه نویسی

سلام به همه عزیزان ایام محرم رو به همتون تسلیت میگم یه مطلبی دیدم تو یه سایتی گفتم بذارم شاید برای شما هم خوندنی باشه ___________________________ نمی دانم از کجا شروع کنیم؟! یا بهتر بگم ، پیش چه کسی این اعتراض و دل گیری خودمان را بکنیم ! حرف من، حرف همه بچه های فنی و حرفه ای است، بچه هایی که آیندشون دست خودشون نیست . برای اینکه بهتر با دلگیری ما آشنا بشید بهتره یک اشاره کنم به خاطره یکی از دوستام، که گفت «هنگام ثبت نام در دبیرستان بودم و انتخاب رشته ریاضی، که همزمان به من دانش آموز دیگری در…

Admin بازدید : 482 دوشنبه 29 آبان 1391 نظرات ()

سلام به همه عزیزان

ایام محرم رو به همتون تسلیت میگم

یه مطلبی دیدم تو یه سایتی گفتم بذارم شاید برای شما هم خوندنی باشه

___________________________

نمی دانم از کجا شروع کنیم؟! یا بهتر بگم ، پیش چه کسی این اعتراض و دل گیری خودمان را بکنیم ! حرف من، حرف همه بچه های فنی و حرفه ای است، بچه هایی که آیندشون دست خودشون نیست .
برای اینکه بهتر با دلگیری ما آشنا بشید بهتره یک اشاره کنم به خاطره یکی از دوستام، که گفت «هنگام ثبت نام در دبیرستان بودم و انتخاب رشته ریاضی، که همزمان به من دانش آموز دیگری در حال بحث با مدیر آموزشگاه بود، دانش آموز از شرایط تحصیلی مناسبی برخودار نبود اما خواهان حضور در رشته ریاضی بود به همراه ولی خود ولی شرایط آموزشگاه این اجازه رو نمی داد که مشاور مدرسه از راه رسید و گفت برای تو بهتراست با توجه به نمراتت یک رشته فنی یا حرفه ای را انتخاب کنی! خب دوست من هنگام شنیدن این حرف و من هنگام شنیدن این توضیحات از دوستم دچار تعجب و حیرت فراوان شدیم و بعد از پاسخ دانش آموز که فرمود "اونجا برای تنبل هاست" دیگه به حدی تعجب کردیم که فکر کنم شاخ در سرمان ظاهر شد !
بله این داستان ماست "فنی ها" و "حرفه ای" ها دو شاخه از رشته های تحصیلی که همیشه با هم اطلاق می شوند که باید بگویم فنی به رشته هایی نظیر برق ، الکترونیک ، عمران و... اشاره دارد که بیشتر نیاز به فعالیت دست دارد و حرفه ای به رشته هایی نظیر کامپیوتر، گرافیک ، حسابداری و... اشاره دارد که بیشتر نیاز به فعالیت ذهن دارد.
خب این گوشه ای از بازی با فنی و حرفه ای هاست که در هر نقطه که به در بسته می خورند می گویند راهی فنی و حرفه ای بشوید. اما همین جا میتونم واستون قسم بخورم که فعالیت ذهنی و دغدغه هایی که فنی و حرفه ای ها دارند به مراتب بیشتر و سخت تر از رشته های نظری مانند علوم تجربی و ریاضی است.
از اشکالات فاحش کتب درسی، نبود یک مرجع پاسخگو، نبود مشاور متخصص و اختصاص ندادن صدا و سیما به فنی و حرفه ای ها تا برگزاری نا منظم کنکور و اعلام نتایج آن بغضی است که در گلوی دانش آموزان فنی و حرفه ای باقی مانده و هست .
چند سال پیش یکی از مدیران ارشد در وزارت علوم عنوان کرده بود که دانش آموزان شاخه های فنی و حرفه ایی و کاردانش فقط برای ورود به بازاد کار تربیت شده اند و این آموزشکده های فنی و حرفه ایی که ما برای ادامه تحصیل این قشر آماده کرده ایم، در واقع لطف ما به فنی هاست! سالها گذشت و آمار شرکت کننده گان کنکور کاردانی پیوسته به 700 هزار نفر و کارشناسی ناپیوسته به حدود 500 هزار نفر افزایش پیدا کرد ولی همچنان تمامی فکر و انرژی مسئولین ذکر شده فقط روی کنکور سراسری ( نظری ) بوده و هست.
اما بهتره بدونید 90% درصد کسایی که به رشته فنی و حرفه ای می آیند قصد دارن تحصیل کنند، دانش بیاموزند و این نکته رو از اما قبولی کارشناسی ارشد می توانید درک کنید که قبولی اکثریت دانش آموختگان فنی و حرفه ای بر دانش آموختگاه نظری غلبه می کند.
خب در اینجا ما کار نداریم کتب درسی ما پر اشتباه ترین کتب درسی در میان رشته های مختلف است البته این اشتباه نه اشتباه چاپی است نه اندازه گیری اشتباه ذهنی ناشی از بی توجهی جایی که اشاره می شود آسمان صورتی است (البته این یک شبه مثال برای درک حد اشتباهات است).
کنکوری که ما می دهیم نتیجه 12-13 سال تحصیل و هزینه کردن می باشد، واسه کسایی که نمی دونند بگم که کنکور ما بصورت سراسری و پیوسته برگزار می شوند و ما وارد دانشکده فنی و حرفه ای می شویم، ابتدا در هنگام ثبت نام اولویت های خودمون رو ثبت می کنیم. و سپس با یک تا دو ماه اختلاف نسبت به رشته های نظری کنکور خودمون رو می دهیم.کنکوری که همه 40 رشته آن در یک روز باید بشینند سر جلسه البته خوبیش اینه که در نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.
جدا از این بچه هایی که در رشته کاردانش درس میخوانند باید کتابهایی که دانش  آموزان فنی و حرفه ای  در طی دو سال تحصیلی خوانده را برای کنکور خود مطالعه کنند.آن هم همزمان با دروس تحصیلی خود برای امتحانات پایان سال و در مدت کوتاه کنکور این امر امکان ناپذیر است.
خب ما امسال کنکور دادیم فقط هم شب قبل کنکورمون اخبار حدود 5 ثانیه اعلام کرد که فردا کنکور کاردانی پیوسته برگزار می شود .
البته حرف من این ها چیزی نیست که باعث شد بغض ما بترکد یا مثلا هیچ برنامه ای در صدا و سیما به مشاوره ای نداد یا موقع انتخاب اولویت وقتی تازه در سن 16-17 سالگی متوجه می شدیم اولیویت چیست و باید چطور انتخاب کنیم کسی نبود مشاوره ای دهد و خودِ خودمان به تنهایی انتخاب اولیویت کردیم.
دلیل اینکه کنکور ما سوم شهریور برگزار شد همزمان شدن مرداد ماه با ماه مبارک رمضان بود. از نکات و حواشی کنکور رو بخواهم براتون تعریف کنم. هرکی هر زمان که دوست داشت از سر جلسه خارج می شد، ماشین حساب با اینکه برای تمام رشته ها آزاد بود در بعضی حوزه ها ممنوع بود. خب باز هم اینا مشکل اساسی ما نبود می تونستیم با دست محاسبات کنیم میتونیستیم با سر و صدا هم به سختی تمرکز کنیم.
اما...
در دفترچه ثبت نام، در اطلاعیه سازمان سنجش، در گفت گوی حسين توكلي مشاور عالی سازمان سنجش، در دفترچه ثبت نام، در پاسخ های تلفنی و سیستم پاسخگوی سازمان سنجش اعلام شد نتایج کنکور کاردانی پیوسته دهه آخر شهریور اعلام می شود البته آقای توکلی هم اعلام کرد بطور دقیق 28 تا 30 شهریور ماه اعلام می شود.
دهه آخر شهریور شد، شهریور دیگه داشت تموم می شد و همچنان پاسخ همان دهه آخر شهریور بود تا اینکه امروز صبح 28 تمام دانش آموزان فنی و حرفه ای که منتظر اعلام نتایج بودند با نا امیدی متوجه شدند نتایج سوم مهر ماه می آید.
بله، وقتی زنگ زدیم گفتند سوم مهر ماه نتایج شما می آید، اعلام کردم که مگر قرار نبود دهه آخر شهریور اعلام بکنیم؟ فرمودند که بله، ولی به یک تاخیر برخوردیم! گفتم اگر ما رشته نظری بودیم هم این اتفاق می افتاد ؟ شخص پاسخگو گفت حالا شده! شما ببخشید. من که گفتم خدانگهدار .
+یکی دیگر از دانش اموزان نیز که وقتی تماس گرفت به او اعلام کردند همینه نمیشه کاریش کرد باید صبر کنی ولی اخه صبر هم حدی داره این همه تبعیض بس نیست ...
اما خب این حقه ما هستش؟چرا تبعیض قائل می شوند؟ چرا با آینده ما بازی می شود؟ چرا هیچ سازمان و ارگانی پاسخگوی ما نیست؟
این بعض مایه، بازی گرفته می شویم!
پارسال هم دانش آموزان فنی و حرفه ای(1390) با اینکه مرداد ماه کنکور دا پشت سرگذاشتند 2 مهر نتایج خود را دریافت کردند.
آینده ما، آینده ایران و چرخ پیشرفت ایران در حال پیشرفت نیست! حداقل با این بی توجهی ها به جایی نمی رسیم که هیچ ! افت هم خواهیم داشت! در چند سال آینده نشانه این ظلم و بی توجهی دیده خواهد شد. مطمئن باشید ایران عزیز از آن کشور آرمانی و موفق دور خواهد شد.
چرا که چرخ کشور به دست نیروی کار و اقتصاد کشور پیش میرود و نیروی فنی و حرفه ای کشور نیز جزء مهمی از تشکیل این بازار است

منبع: damavandsoft.com

لطفا نظر خودتونو در مورد این پست بگید.

میتونید نظرات بقیه رو هم از لینک پایین ببینید:

www.damavandsoft.com/vb/?p=1513

موفق...

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط ثمینه در تاریخ 1391/9/22 و 18:45 دقیقه ارسال شده است

سلام مطلبتون واقعا عالی بود من نمیدونم چرا فنی و حرفه ای به عنوان مکانی برای تنبلا جا افتاده من خودم کامپیوتر میخونم و به والله درسم سخت تر و فشرده تر از تجربیه
ولی هیشکی درکمون نمیکنه و در مورد کنکورمون بهمون اطلاعاتی نمیده
ای کاش که فنی و حرفه ای جایگاه خودشو پیدا میکرد و اینهمه بهش بی لطفی نمیشد
به هر کی میگی فنی می خونم سرشو تکون میده من نمیدونم مگه تو هنرستان قتل میکنن که زشته و نباید خوندشکلکشکلک


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  نظرسنجی
  قالب سایت؟
  بیشتر چه نوع مطالبی رو میپسندید؟

  آمار سایت
 • کل مطالب : 588
 • کل نظرات : 391
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 3329
 • آی پی امروز : 60
 • آی پی دیروز : 65
 • بازدید امروز : 206
 • باردید دیروز : 217
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 423
 • بازدید ماه : 3,698
 • بازدید سال : 58,528
 • بازدید کلی : 2,058,774